Przez co nie masz ochoty na seks?

indeks1

Co niszczy chęci do uprawiania seksu?

Choroba

Poważne schorzenie, takie jak np. cukrzyca typu II, może między innymi obniżać poziom testosteronu u mężczyzn, co wiedzie do obniżonego zainteresowania seksem. Niski poziom testosteronu może także owocować osłabieniem mięśni, obniżeniem masy kostnej i zaburzeniami wzwodu. Pozostałe choroby, które erekcja mogą powodować niskie libido u mężczyzn, to choroba Parkinsona, niedokrwistość, zaburzenia neurologiczne, przewlekły ból oraz kłopoty z sercem. Jeśli cierpisz na któreś z tych schorzeń, spytaj swojego lekarza, jak możesz przeciwdziałać obniżeniu popędu płciowego.

Leki

Niektóre leki na receptę, takie jak Proscar zalecany w kuracji prostaty, mogą również powodować obniżenie poziomu libido, co jest jednym ze skutków ubocznych ich używania. Przed rozpoczęciem zażywania jakichkolwiek leków na receptę, gruntownie dowiedz się od lekarza wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o ich korzyściach erekcja
jak również o ich efektach ubocznych.

Tryb życia

Większość ludzi myśli, iż niski poziom zainteresowania seksem to kłopot, który dotyka starszych mężczyzn. Jednakże to kłamstwo. Obecnie wielu mężczyzn w wieku 30-40 lat sygnalizuje kłopoty z niskim libido. Jedną z przyczyn takiej sytuacji może być niewłaściwy styl życia albo złe nawyki, takie jak palenie papierosów, zła dieta, mało snu i inne podobne sytuacje. Zastanów się nad przemianą stylu życia, zerwij z papierosami, zacznij uprawiać sport i zmień żywność na lżejszą, a ochota na seks nie powinna być już problemem.